Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > مراسم اختتامیه نمايشگاه دانشگاه پاك، جامعه پاك و زندگی سالم چهارشنبه یازده اسفند ماه 1395 برگزار گردید.

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم اختتامیه نمايشگاه دانشگاه پاك، جامعه پاك و زندگی سالم چهارشنبه یازده اسفند ماه 1395 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی-کابردی واحد استان سیستان و بلوچستان، اختتامیه نمايشگاه دانشگاه پاك، جامعه پاك و زندگی سالم با حضور استاندار و مدیران استانی، با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه سیستان و‌ بلوچستان، دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر، پارک علم و فناوری استان و‌ جمعی از سازمان ها و نهادهای مردمی برگزار شد.

این مراسم با حضور استاندار استان، ریاست دانشگاه جامع علمی-کاربردی سیستان و بلوچستان، مدیرکل بهزیستی، رئیس پارك علم و فناوري، رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر، مدیرکل آموزش و پرورش، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سیستان و بلوچستان، مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی-کاربردی، کارکنان واحد استانی، روسای مراکز تحت نظارت و جمعی از مدیران و  مسئولین استانی و با حضور جمع کثیری از دانشجویان در محل سالن کنفرانس پارك علم و فناوري استان برگزار شد.

همچنین در برگزاری این نمایشگاه سازمان های مردم نهاد فعال مثل کانون محیط زیست، انجمن ام اس، انجمن دانشگاه نسل سوم، جمعی از موسسات خیریه و مردم نهاد همکاری داشتند.

دكتر سالارزهي دبير علمي نمايشگاه پاک و ریاست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان، ضمن خیر مقدم به حاضرین در این مراسم به سه رویداد پایانی سال، انرژی باران رحمت الهی، انرژی گرمایی مشعل گاز هدیه دولت تدبیر و امید،  انرژی اجتماعی حضور موثر در نمایشگاه و مسولیت اجتماعی اشاره نمود.

وی ضمن اشاره به حامیان این نمایشگاه از تلاشها و پیگیری های رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سیستان و بلوچستان، ریاست پارك علم و فناوري استان و دیگر نهاد های مرتبط با این نمایشگاه از زحمات شایسته آنان تقدیر و تشکر نمود و برپایی این نمایشگاه را با برگزاری ده جلسه و کارگروه کارشناسی شده و برنامه ریزی شده عنوان کرد.

ایشان بیان داشت: رویکرد و هدف از برگزاري اين نمايشگاه نشان دادن جنبه هاي مثبت زندگي سالم در محيط هاي آموزشي مدارس و دانشگاه ها است.

سالارزهی در خصوص رویکرد و نگاه برگزارکنندگان نمایشگاه گفت: نگاه ما در این نمایشگاه، نگاه امید، تغییر و حرکت دانشجویان به سمت خلاقیت و نوآوری، هنر و مهارت بود. و تلاش همه در برگزاری این نمایشگاه این بود که در اکثریت غرفه ها، محوریت کار بر عهده دانشجویان باشد. اگر این فرصتها به جوانان داده شود آنها می توانند پرچم دار تغییر در کشور شوند.

وی اعلام کرد: در این نمایشگاه ۴۰ غرفه از دانشگاه جامع علمی-کاربردی، آموزش پرورش، پارک علم و فناوری، امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه سیستان و بلوچستان، مراکز علمی-کاربردی دادگستری – نیروی انتظامی، سازمان زندانهای استان، دانشگاه علوم پزشکی، شورای مبارزه با مواد مخدر استان، قرارگاه جواد الائمه سپاه استان، اداره فنی و حرفه ای و جهاد دانشگاهی استان حضور داشتند.

دبیر علمی نمایشگاه اشاره کرد: این نمایشگاه این امر را به ما منعکس کرد که حاصل کار تدبیر جمعی است که می توان مشکلات بیکاری در استان را مرتفع نمود و این نمایشگاه را اولین نمایشگاه با این منظور در سطح استان عنوان کرد.

ایشان همچنین اعلام کرد:  تعداد ۱۰ کارگاه و ۳۰۰۰ بازدید کننده از نمایشگاه و هزاران علاقه مند به یادگیری مهارت ها، از دست آوردهای این نمایشگاه بود.

ریاست دانشگاه جامع علمی-کاربردی سیستان و بلوچستان از برنامه ریزی استمرار نمایشگاه در سال آینده خبر داد و گفت: جهت گیری انتقال فرهنگ مهارت و زندگی سالم به فضاهای آموزشی، مدارس و دانشگاه ها و خوابگاه از اهداف اصلی دانشگاه جامع است و  وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه در سال ۹۶ مبنایی شود که با جدیت بیشتری آن را برنامه ریزی کنیم.

در انتهای این مراسم از تمامی دست اندرکاران این نمایشگاه، عوامل اجرایی و غرفه داران تجلیل گردید.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه اهدا خون توسط کارکنان واحد استاني و مراجعه کنندگان انجام شد

ونیز بین دانشجویان و مراجعه کنندگان مسابقات طناب کشی برگزار گردید و به تیمهای برنده جوایزی تعلق گرفت


٠٧:٢٤ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦١٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٦٣