Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > افتتاح پارک کارآفرینی توسط دانشگاه جامع علمی-کاربردی سیستان و بلوچستان

 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح پارک کارآفرینی توسط دانشگاه جامع علمی-کاربردی سیستان و بلوچستان

افتتاح پارک کارآفرینی توسط دانشگاه جامع علمی-کاربردی سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومي دانشگاه جامع علمي-كاربردي واحد استان سيستان و بلوچستان، پارک کارآفرین به همت دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان و شهرداری منطقه یک در پارک فرهنگیان زاهدان افتتاح شد.

این نمایشگاه با هدف ایجاد اشتغال و معرفی صنایع و آثار استان، در حوزه های مختلف نظیر عروسک سازی، تولید کیف و کفش چرم، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی استان، نقاشی، دوخت لباسهای بلوچ، پخت غذاهای سنتی استان، و سایر کارهای دستی دانش آموزان و دانشجویان تمام استان به منظور ترویج کارآفرینی و به صورت فروش محصولات این کارآفرینان در معرض دید عموم قرار گرفت.

رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان بیان داشت: به منظور محقق کردن شعار سال (اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید )نمایشگاهی در طول سال در روز های پنج شنبه و جمعه پایان هفته تحت عنوان پنج شنبه و جمعه  بازار فرهنگ و هنر بر پا کرده ایم.

حبیب الله سالارزهی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه و بازارچه نشان دادن استعداد و خلاقیت دانشجویان و کارآفرینان بومی استان در زمینه اشتغالزایی و ایجاد کسب و کار می باشد.

وی با اشاره به رونق اشتغالزایی از صنایع و فرهنگ استان گفت: غرفه های این نمایشگاه شامل صنایع دستی ،آثار تجسمی و نقاشی، سنگ های قیمتی،ملیله و سوزن دوزی از جمله غرفه های این نمایشگاه می باشد.

سالارزهی در پایان افزود: این نمایشگاهه صرفاً برای دانشجویان دانشگاه علمی-کاربردی نیست و ما از تمامی دانشجویان دانشگاههای دیگر دعوت کرده ایم و همچنین حضور دانش آموزان، و در نهایت امیدوارم که با این طرح فرهنگ کار و کارآفرینی از سنین مدرسه در بین دانش آموزان رواج پیدا کند.


١٢:١٨ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٧٥٨    /    تعداد نمایش : ١٩٢